Smurto artimoje aplinkoje orderis – viena pirmųjų Lietuvoje laimėjau bylą naikinant jų išdavimą ir įtikinau teismą jų neteisėtumo požymių buvimu!

Orderių pripažinimo neteisėtais kelias nušvito naujomis teisinėmis spalvomis ir kartu aptikau naują aiškios diskriminacijos prieš vyrus formą!

Kliento kaip smurtautojo etiketė byloje "nuklijuota" - atversime naują lapą kituose teisiniuose procesuose!

Pirma mano atstovauta byla (užtrukome kiek daugiau nei mėnesį nuo naujai įsigaliojusios tvarkos), kurioje teisėjas pripažino, kad smurto artimoje aplinkoje orderis išduotas prieš mano klientą nepagrįstai ir neteisėtai!

Laukia ilgas ir sudėtingas skyrybų procesas byloje, tačiau jame neleisiu savo kliento "paveikslo" kurti kaip galimo smurtautojo, šis strategiškai kartu su profesionaliais teisininkais statytas kortų namelis sugriuvo, o dabar tokios teismo priimtos palankios nutarties pagalba tikėtina, kad įrodysime, kad teisiniai procesai už nepagrįstai melagingą pareigūnų iškvietimą, 15 dienų vaikų nematymą, patirtą stresą bei orumo pažeminimą visuomeneje gali atsisukti bumerangu.

Šis įstatymas ne tik defektuotas, tačiau jame slypi ir kiti ne itin "skanūs" aspektai nukreipti išimtinai prieš vyrus.

Štai vienas iš jų - kaip Jūs galvojate, kas tokio pobūdžio ginčuose tapo ekspertais? Ogi "Moterų informacijų centrai" - ar jie gali objektyviai kažką įvertinti? Alioooo? Jūs rimtai?

Ekspertėmis prieš vyrus tapo nevyriausybinės moterų organizacijos konsultantės?

O įstatymų leidėjas pasirūpino, kad tokias "ekspertizes", kurios keliauja į teismus surašytų ir vyrai prieš moteris? Ne! Va, prašau, diskriminacijos pavyzdys aukščiausiu lygiu.

O teismas byloje palaiko mano poziciją ir sako, kad sureikšminti šias "ekspertizės" nėra jokio pagrindo ir joms negali būti suteikta jokia prioritetinė ar išskirtinė reikšmė.

O jeigu pamatytumete tas ekspertinio vertinimo pažymas - ne vienas susiimtumėte už galvos. Aš galėčiau toną per dieną tokių "prikepti", o šiuo atveju dar valstybė, net neabejoju, kad dosniai atsilygina šioms konsultantėms…

RASA VAIČEKAUSKYTĖ
TEISININKĖ